Coed Varsity Indoor Track · Meet Info: Montgomery County Championships


Montgomery County Championships

Wednesday January 17th, 2018

Prince George’s Sports and Learning Complex

Bus Departs Quince Orchard at 12:00

Meet in the auditorium lobby at 11:45

Heat Sheets

Meet Schedule (estimated):

QO Entries: (Relays TBD)

Boys 4×200 Meter Relay
Relay Team A

0) Malcolm Martin  0) John Edward Adjani-Aldrin  0) Jaylon Bennett  0) Josh Mwepu  0) Sincere Murphy
1:42.55
Boys 4×400 Meter Relay
Relay Team A

3) Noah Buchsbaum  1) Malcolm Martin  4) Taylor Wonnacott  2) Josh Mwepu  ALT) Sincere Murphy
4:05.12
Boys 4×800 Meter Relay
Relay Team A

0) Taylor Wonnacott  0) Colby Sisco  0) Noah Buchsbaum  0) Benji Dubin  0) Chris Thoms
9:02.56
Boys 55 Meter Dash
Jaylon Bennett 7.11
Sincere Murphy 7.53
Boys 55 Meter Hurdles
Malcolm Martin 9.48
John Edward Adjani-Aldrin 9.49
Boys 300 Meter Dash
Josh Mwepu 42.27
Boys 500 Meter Dash
Malcolm Martin 1:17.62
Boys 800 Meter Run
Miguel Salcido 2:19.18
Boys 1600 Meter Run
Colby Sisco 5:14.73
Boys 3200 Meter Run
Chris Thoms 9:45.51
Boys High Jump
Kenneth Williams 6-0
Boys Long Jump
Kenneth Williams 18-5.5
Boys Shot Put
Joseph Ripple 29-5.75
Rafid Chowdhury 33-11.25
Boys Triple Jump
Isaac Blaker
Girls 4×200 Meter Relay
Relay Team A

0) Kayla Martin  0) Zakaiyah Bright  0) Alexis Martin  0) Danejah Kyle
1:51.59
Girls 4×400 Meter Relay
Relay Team A

ALT) Isabelle Sajonia  1) Kayla Martin  2) Justice Luko    3) Zakaiyah Bright 4) Alexis Martin  0) Vaish Iyer  0) Courtney Hirsch  0) Maddy Freedman
4:31.87
Girls 4×800 Meter Relay
Relay Team A

0) Elizabeth Cassell  0) Jamie Grossberg  0) Courtney Hirsch  0) Maddy Freedman
10:52.24
Girls 55 Meter Dash
Kayla Martin 7.77
Zakaiyah Bright 7.67
Danejah Kyle 7.77
Girls 55 Meter Hurdles
Samantha Palmrose 11.16
Grace Dear 11.34
Girls 300 Meter Dash
Alexis Martin 43.77
Girls 500 Meter Dash
Justice Luko 1:28.90
Girls 800 Meter Run
Jamie Grossberg 2:43.87
Girls 1600 Meter Run
Isabelle Sajonia 5:22.73
Girls 3200 Meter Run
Isabelle Sajonia 11:48.27
Elizabeth Cassell 12:17.79
Margaret Lilyestrom 12:02.69
Girls High Jump
Maeve Smith 4-8
Lindsey Faucher 4-6
Girls Long Jump
Vaish Iyer 12-10
Girls Shot Put
Jade Skok 23-0.25
Girls Triple Jump
Maeve Smith 29-11.5